Salcburg poveo u 1. minutu, ali samo remizirao sa Rapidom

Adam Pretty/Getty Images

Fudbaleri Red Bul Salcburga priredili su neprijatno iznenađenje svojim navijačima, odigravši samo 1:1 na svom terenu sa Rapidom iz Beča u 9. kolu austrijske lige.

Bio je ovo prvi remi u sezoni za višestrukog prvaka Austrije, mada tim iz Mocartovog grada ima i jedan poraz.

Start utakmice nije nagoveštavao ovakav sled događaja, već u prvom minutu supertalentovani Šeško doneo je prednost Salcburgu. Odličnom slovenačkom napadaču, i od naredne sezone članu Lajpciga, ovo je bio četvrti gol u ligi.

Ipak, u 21. minutu Rapid stiže do izjednačenja, 18-godišnji štoper Kuerfeld postigao je prvi gol u seniorskoj karijeri.

Domaćin je imao i poništen pogodak nakon tačno pola sata igre, Hrvat Šimić dao je gol ali je nakon pregledavanja VAR ustanovljeno da je Šimić bio u ofsajdu.

Salcburg je i dalje prvi sa 22 boda, Rapid je 8. sa 11.