Salcburg pred promocijom

Salzburg
REUTERS/Lisi Niesner

Red bul Salcburg nalazi se pred šampionskom promocijom - tri kola pre kraja ima devet bodova više od Rapida. Bod u naredne tri utakmice garantuje ekipi američkog stručnjaka Džesi Marša odbranu titule.

Na gostovanju Šturmu (3:1) briljirao je dvostruki strelac Brendon Aerson. Tačku na trijumf stavio je Zlatko Junuzović u 83. minutu. Jedini pogodak za Šturm bio je delo Kiteišvilija, početkom drugog poluvremena, za 1:1.

Drugoplasirani Rapid posustao je u duelu sa Volfsbergerom – 1:2. Kapitulaciju je potpisao sa desetoricom i to posle vođstva u režiji Ricmajera. Usledili su golovi Liendla, sredinom drugog poluvremena, i Dienga, u prvom minutu sudijske nadoknade vremena, za veliko iznenađenje.

Napadač Dejan Joveljić izašao je iz igre posle izjednačenja, u 69. minutu.

Duel LASK-Tirol završen je bez pobednika (3:3). Egenšter, Goingen i Trauner pogađali su za LASK, na suprotnoj strani precizan je bio dvostruki strelac Frederiksen, uz autogol Petra Filipovića.

U Grupi za šampiona, Salcburg ima 42 boda, drugi je Rapid sa 33. Slede LASK, Šturm (27), Volfsberger (26) i Tirol (22).