Salcburg „seje strah“, pet komada za +14 na vrhu

Karim Adejemi RB Salcburg FC Salzburg's Karim Adeyemi celebrates scoring their first goal
REUTERS/Leonhard Foeger

U nedelju su na programu bile tri utakmice austrijske Bundeslige – šampion Salburg je deklasirao Tirol, Rid je u finišu došao do pobede nad Altahom, dok je remi viđen na meču Hartberga i Volfsbergera.

Austrijska Bundesliga:

Salcburg je na domaćoj „Red Bul areni“ rezulatom 5:0 (1:0). Šampion je posle ove pobede na čelu tabele sa 45 bodova, 14 više od prvog pratioca Volfsbergera. Tirol je deveti sa 19 bodova.

Strelci za ekipu Matijasa Jajslea bili su redom Kapaldo, Adejemi (triput) i Okafor. Nemački napadač Karim Adejemi je sa 14 golova ubedljivo prvi na listi strelaca austrijske Bundeslige.

U narednom kolu Salcburg će u prestonici gostovati Rapidu.

Hartberg je kod kuće remizirao sa Volfsbergerom 2:2 (1:2), iako su gosti posle samo 20 minuta vodili 2:0. Avdijaj i Zonlajtner pogodili su za domaće, a Baribo i Vicinger za Volfsberger.

Rid je kod kuće rezultatom 2:1 (1:0) bio bolji od Altaha, a odlučujući pogodak postigao je Austrijanac Ante Bajić u 90+1. minutu. Prethodno je Šabi pogodio za domaće, a Bumberger za goste. Asistent kod Šabijevog pogotka bio je srpski vezista Nikola Stošić.

Utakmice austrijskog šampionata pratite na kanalima Sport kluba.