Salcburgu derbi, deveta uzastopna titula sve bliža

Salcburg, Maurits Kjaergard
REUTERS/Andreas Gebert

Fudbaleri Salcburga u derbiju 23. kola austrijske Bundeslige minimalnim rezultatom savladali su Šturm iz Graca.

Tri boda braniocu titule doneo je Maksimilijan Vober u 55. minutu. Dvadesetčetvorogodišnejm defanzivcu to je bio treći pogodak u sezoni.

Salcburg, koji juri devetu uzastopnu titulu (16. u istoriji), je u svim elementima nadigrao ekipu koja je bila neporažena u proteklih sedam duela u prvenstvu i sa 30 bodova učvrstio se na vrhu tabele, ispred Austrije iz Beča koja ima 19.

Tim iz prestonice je u nedelju na svom terenu pobedio Volfsberger 2:1. Strelci za Austriju bili su Đuričin u 13. i Keles u 47. minutu, a za goster Liendl u 26. minutu.

Rapid iz Beča je slavio na gostovanju Austriji u Klagenfurtu rezultatom 3:1. Grul je doneo prednost Rapidu, Cimerman je ubrzo povisio na 2:0, a nadu domaćem timu vratio je Gemicibaši pogotkom u finišu poluvremena. Ipak, Demir je u 49. minutu i treći put savladao Mencela, a Austrija je četiri minuta kasnije ostao sa desetoricom zbog isključenja Gemicibašija.

U borbi za opstanak LASK je bio ubedljiv protiv Tirola 6:0.