Salcburg remizirao, Rapid se primakao na -6

Ostale lige - Fudbal 28. apr 202120:38 > 21:57 0 komentara
Sebastian Widmann/Bongarts/Getty Images

U meču 28. kola austrijske Bundeslige, tačnije šestoj rundi takmičenja u plej-ofu za šampiona, Salcburg i Volfsberger remizirali su rezultatom 1:1.

U Vals Sizenhajmu, predgrađu Salcburga, na stadionu Red Bul Arena favorizovani domaćin u prvom poluvremenu nije uspeo da iskoristi tri veoma izgledne prilike.

Kazna za propuštene šanse usledila je u 69. minutu, kada je mladi defanzivac Crvenih bikova Afengruber postigao autogol.

Trener domaćih Amerikanac Džesi Marš napravio je svih pet izmena u drugom poluvremenu, a upravo je jedan rezervista učestvovao kod izjednačujućeg gola.

Noa Okafor koji je ušao sa klupe u 60. minutu asistirao je Karimu Adejemiju za konačnih 1:1 u 86. minutu. Mladi nemački internacionalac postigao je peti gol u sezoni.

Na četiri kola pre kraja plej-ofa, Salcburg je lider sa 39 bodova, Rapid koji je u sredu savladao Tirol sa 3:2 je drugi sa 33,  dok su Vukovi iz Volfsberga peti sa 23.

U subotu je na programu finale nacionalnog Kupa u kojem Salcburg brani pehar protiv LASK.