Šturm očitao lekciju Rapidu u Beču

Dario Tadić
Guliver

Fudbaleri Šturma očitali su lekciju Rapidu, u Beču, u devetom kolu Bundeslige Austrije (3:0).

Trijumf gostiju, golovima su potpisali Jeboa (38), Jon Gorenc Stanković (71) i Ivan Ljubić (82).

Prvotimac Rapida, Filip Stojković, dobio je žuti karton.

LASK je sa 3:1 pobedio Admiru. Pobednik je odlučen posle odmora – na gol Keršbauma (33), odgovorili su Karamoko (47), Horvat (63) i Goiginger (88).

Čak sedam golova viđeno je u duelu Hartberga i bečke Austrije (3:4). Poveli su gosti preko Marka Đuričina, izjednačio je Dario Tadić, da bi sa dva gola, u režiji Fišera i ponovo Đuričina, Austrija stigla do značajne prednosti. Nadu domaćem timu vratio je Donis Avdiđaj, u poslednjim sekudama prvog poluvremena, na asistenciju Nemanje Belakovića – 2:3.

Posle odmora, viđen je po gol sa obe strane, Sutnera u 70. i Tadića u 80. minutu za konačninih 3:4.

Šturm je drugi sa 20 bodova, bečka Austrija peta sa 11, LASK šesti sa deset. U donjem delu tabele su osmi Hartberg, deseta Admira (9) i pretposlednji Rapid (8).