Tirol šokirao LASK uz het-trik Preleca

Austrija 17. sep 202218:56
Nik Prelec
Reuters/Andrew Boyers

U subotu su u Austriji odigrana tri meča devetog kola Bundeslige. U gostima su pobede upisali Austrija Klagenfurt i Tirol, na svom terenu do tri boda je upisao Volfsberger.

Austrija iz Klagenfurta je nakon preokreta, rezultatom 4:1 savladala Altah u gostima.

Altah je poveo preko Tibidija u 39. minutu, a gosti su u 45. minutu izjednačili golom Pinka.

U nastavku, u 51. minutu Pink drugim golom na utakmici donosi gostima prednost, a pobedu tima iz Klagenfurta potvrdio je iskusni napadač i trećim golom. Konačan rezultat postavio je Bona u trećem minutu nadoknade.

Tirol je iznenadio LASK i slavio ubedljivim rezultatom 4:1. LASK već tri meseca ne zna za pobedu, a sada je nakon dva remija doživeo i poraz.

I u ovom meču je poveo domaćin i to preko Nakamure u trećem minutu, ali se slovenački internacionalac Nik Prelec het-trikom (5, 41. i 63.) uz pomoć Rinaldija pobrinuo da gosti kući odnesu tri velika boda.

Volfsberger je na svom terenu, rezultatom 3:1 pobedio Hartberg.