Volfsberger „dogurao“ do nadoknade, ali ostao bez boda

Luka Sučić
AP Photo/Michael Sohn via Guliver

U nedelju su se igrale tri utakmice 20. kola austrijske fudbalske Bundeslige – pobede su zabeležile ekipe šampiona Salcburga, kao i Klagenfurta, dok su bodove u međusobnom duelu u Gracu podelili Šturm i bečki Rapid.

Bundesliga Austrije:

Salcburg je kod kuće rezultatom 2:0 (0:0) pobedio Volfsberger u derbiju prvenstva, ali znatno teže nego što se očekivalo. Golove za šampione postigli su Hrvat Luka Sučić u 90+3. i Amerikanac Brenden Eronson u 90+4. minutu, a oba puta asistent je bio Danac Mauric Kjerkegor.

Ekipa koju sa klupe vodi mladi stručnjak Matijas Jaisle iz Nemačke juriša ka novoj tituli austrijskog prvaka – već imaju 17 bodova više u odnosu na prvog pratioca Volfsberger. U narednom kolu Salcburg gostuje ekipi LASK u Lincu, a Volfsberger će u prestonicu na meč sa Austrijom.

Klagenfurt je pobedio Altah na domaćem terenu sa 2:0 (2:0), a sve je bilo gotovo već posle 27 minuta – strelci za pobendika bili su Timosi Anderson i Hrvat Darijo Pecirep.

Šturm i Rapid remizirali su u Gracu 2:2 (1:1) – golove za domaćina, koji je dvaput vodio, postigli su Hejlund i Jančer, a Aivu i Vimer su donosili Rapidu izjednačenja. Rapid je kao kapiten čitav meč predvodio nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Filip Stojković.

Utakmice austrijskog šampionata pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.