Volfsberger razbio Grac u derbiju, Kara za pobedu Rapida

Austrija 31. okt. 202119:06 > 19:27
Manprit Sakarija
Guliver Image / GEPAxpictures xChrisxBauer

U nedelju su se u okviru 13. kola austrijske Bundeslige igrale tri utakmice – Volfsberger je u derbiju bio ubedljiv protiv Šturma, Tirol i Austrija su podelili bodove, dok je u poslednjem meču dana Rapid u Beču u uzbudljivom susretu posle preokreta savladao LASK.

Bundesliga Austrije:

Volfsberger je kao gost u Gracu rezultatom 3:0 (1:0) savladao Šturm, pa je sada na trećem mestu tabele sa 21 bodom, dva manje od upravo Šturma. Bila im je ovo četvrta pobeda u nizu u prvenstvu, a na čelu tabele je neprikosnoveni Salcburg. Strelci za pobednika bili su Mihael Lindl, Amadu Dante (autogol) i Šeiku Dijeng.

U narednom kolu Volfsberger dočekuje Rapid, a Šturm, koji ima tri poraza u poslednja četiri duela, gostuje Altahu.

Ekipa Tirola je na domaćem terenu u Inzbruku rezultatom 1:1 (0:0) remizirala sa bečkom Austrijom. Poveli su domaći u 57. minutu preko Albanca Đakoma Vrionija, a strelac za goste iz prestonice bio je 18-godišnji austrijski vezista Muharem Husković.

Austrija je posle remija peta sa 16 bodova i u narednom kolu dočekuje Salcburg, a Tirol je deseti sa 13 bodova. U narednom kolu rival će im u derbiju začelja biti LASK.

Rapid je u Beču rezultatom 3:2 (1:1) pobedio „fenjeraša“ LASK, pa je sad šesti na tabeli sa 16 bodova. LASK, koji ima četiri poraza u nizu, sada je poslednji sa 10 bodova. Poveli su gosti golom Goigingera u 17, a izjednačio je Erdžan Kara u 41. minutu. Kara je nastavio sa odličnom igrom i u 78. minutu donosi preokret domaćima. Bio je to njegov šesti gol u sezoni.

Grul je u 86. doneo Rapidu nedostižnih 3:1, a poraz je ublažio Lukeneder u 89. minutu. Ceo duel u pobendičkoj ekipi odigrao je nekadašnji bek Crvene zvezde Filip Stojković.

U narednom kolu Rapid gostuje Volfsbergeru, dok će LASK dočekati Tirol. Mečeva austrijske Bundeslige pratite u direktnim prenosima na kanalima Sport kluba.