Autogol, penal i gol u 90. min: Noršeland srušio šampiona

Fudbal 26. apr. 202121:20
fudbal kopačka lopta
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Noršeland savladali su branioca titule Mitjilend sa 3:2 u plej-ofu danske Superlige.

Heroj pobede domaćeg tima je 19-godišnji Simon Adingra, koji se u strelce upisao u 90. minutu, samo nekoliko sekundi pošto je ušao u igru.

Mogao je Noršeland pitanje pobednika da reši i ranije, ali Sulemana nije bio precizan sa bele tačke u 84. minutu.

Bio je to drugi penal na meču koji je dosuđen za domaće. Prethodno je 19-godišnji Sulemana bio precizan u 66. minutu. Bio je to gol kojim je Noršeland izjednačio na 2:2.

Pre toga, domaći su došli do prednosti u 29. minutu, kada je autogol postigao Onjeka. Potom je Mitjilend preokrenuo zahvaljujući golovima Kabe u 45. i Sista u 55. minutu.

Aktuelni šampion na čeli tabele ima 53 boda, samo bod prednosti u odnosu na Brendbi. Noršeland je na petom mestu sa 39 bodova.