Zrinjskom derbi i dva boda više na vrhu

Ex-Yu lige 3. mar 201816:34 > 16:37
HŠK Zrinjski

U Premijer ligi Bosne i Hercegovine u subotu je odigrano kompletno 21. kolo. Dan je obeležila pobeda Zrinjskog u derbiju.

Derbi kola odigrali su u Mostaru Zrinjski i Željezničar, a slavio je domaćin i aktuelni šampion sa 1:0. Gol vredan tri boda postigao je Semir Pezer u 36. minutu meča.

Zrinjski nakon ove pobede ima dva boda više od Željezničara na prvom mestu na tabeli.

Trećeplasirani Široki Brijeg poražen je na gostovanju Radniku u Bijeljini takođe sa minimalnih 1:0 golom koji je nakon 16. minuta igre postigao Damir Peco.

Sarajevo je iskoristilo poraz Širokog i pobedom na gostovanju Krupi se probližilo na dva boda rivalu sa kojim se bori za treće mesto. Sarajevo je slavilo sa 2:1. Golom Anela Hebibovića su gosti poveli nakon samo tri minuta igre, da bi u 37. minutu Nusmir Fajić izjednačio. Emir Halilović je bio čovek odluke za tri boda za Sarajevo. Igrao se 65. minut kada su gosti došli do pobede.

Sloboda i Borac iz Banja Luke odigrali su nerešeno 1:1 u Tuzli. Oba gola viđena su u poslednjih 20 minuta meča. Povela je Sloboda preko Petra Husića u 71. minuitu, da bi bod Borcu doneo gol Anel Kunića na pet minuta pre kraja meča.

GOŠK je u Gabeli sa 2:0 savladao Vitez a golove su postigli Marko Mišić i Nardin Mulahusejnović.

Mladost je slavila na gostovanju Čeliku u Zenici i do pobede došla rezultatom 3:0. Dva gola je postigao filip Arežina, a za 3:0 precizan je bio Aldin Šišić.