Zrinski ubedljiv, Široki ispustio pobedu nad šampionom

BIH 28. avg. 201922:21 > 22:26
HŠK Zrinjski

U sredu su na programu bila poslednja dva meča šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine – aktuelni vicešampion Zrinjski lako je pobedio Zvijezdu, dok je Široki Brijeg na domaćem terenu remizirao bez golova sa prvakom Sarajevom.

Zrinjski je na Stadionu pod Bijelim Brijegom dominirao susretom i slavio sa 3:0, a golove za ekipu pobednika postigli su Slobodan Jakovljević u 27. minutu, Miljan Govedarica u 39. i iskusni defanzivac Pero Stojkić u 62. minutu.

Bio je to treći trijumf za Zrinjski u dosadašnjem toku prvenstva, a trenutno su četvrti na tabeli sa 10 bodova.

U drugom meču dana u Širokom domaćin je remizirao 0:0 sa ekipom Sarajeva, uprkos tome što je Široki imao mnogo više šansi i veliku inicijativu.

Sarajevo ostaje na čelu tabele sa 14 bodova, a i dalje nemaju poraz. U narednom kolu igraće protiv Željezničara u velikom sarajevskom derbiju, a Široki je do sada osvojio tek šest bodova. U narendom kolu gostovaće Zvijezdi u Dvorovima.

U prethodnom kolu Sarajevo je pobedom nad Veležom došlo do trijumfa koji ih je lansirao na čelo tabele.

Pogledajte TABELU i REZULTATE Premijer lige Bosne i Hercegovine.