Pobede Zrinjskog i Veleža

Ex-Yu lige 22. sep 201919:19 > 19:21
HŠK Zrinjski

Fudbaleri Veleža i Zrinjskog ostvarili su pobede u nedeljnim utakmicama devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Velež je slavio na gostovanju Zvijezdi 09 u Ugljeviku rezultatom 1:2. Na odmor se otišlo bez golova, a u drugom poluvremenu gosti iz Mostara ponovo su krenuli ofanzivno i u 59. minutu inicijativa im se isplatila.

Vehabović je umakao odbrani Zvijezde i pogodio za prednost Rođenih 1:0. Domaći su u 75. minutu iskoristili lošu reakciju odbrane mostarskog tima i Stjepanović je pogodio za 1:1. Ipak, radost domaćeg tima trajala je samo tri minuta, pošto je Brandao u 78. minutu pogodio za novo vođstvo gostiju 2:1.

Zrinjski je bez većih poteškoća pobedio Čelik rezultatom 3:0.

Rugašević je u 16. minutu asistirao Govedarici, koji je lepim udarcem pogodio mrežu zeničkog tima za 1:0. Četiri minuta kasnije još jedna odlična akcija i drugi gol Zrinjskog, strelac je bio Čurjurić.

Konačan rezultat postavljen je u 54. minutu, kada je Barbarić posle kornera dobro skočio za 3:0.

Zrinjski je četvrti sa 16 bodova, Čelik ima 12, dok je Velež na deobi devet pozicije sa osam bodova. Zvijezda 09 je na začelju sa svega tri boda.