Sarajevo brojalo do šest, het-trik Ahmetovića

Ex-Yu lige 22. feb 202019:18 > 19:20
Printscreen Twitter FK Sarajevo

U subotu je nastavljeno fudbalsko prvenstvo Bosne i Hercegovine, a odigrana su tri meča 20. kola. Sarajevo je nakon preokreta upisalo pobedu.

Sarajevo je na stadionu „Asim Ferhatović“ dočekalo Tuzla siti i nakon preokreta slavilo 6:2.

Poveli su gosti nakon 16 minuta igre preko Budimira Šarčevića, a Sarajevo u poslednjih pet minuta prvog poluvremena dolazi do preokreta. Prvo je za 1:1 precizan u 40. minutu bio Mersudin Ahmetović, a za vođstvo domaćih pogodio je Dušan Hodžić. Između ova dva gola gosti su ostali sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Badara Bađi.

Ahmetović je samo četiri minuta po povratku igrača na teren u drugom poluvremenu dao svoj drugi gol na meču, a u 54. minutu bilo je 4:1. Gol je postigao Dani Salčin.

Mirsad Hasanović je smanjio na 4:2, da bi Ahmetović deset minuta kasnije kompletirao het-trik. U 86. minutu postavljen je konačan rezultat, a sa bele tačke precizan je za 6:2 bio Tino Sušić.

Velež je u Mostaru slavio 2:0 protiv Zvijezde 09.

Domaćin je poveo u 23. minutu golom koji je postigao Brandao, a konačan rezultat postavljen je u 58. minutu kada je mrežu ekipe iz Stanišića zatresao Edo Vehabović.

U prvom duelu dana Radnik i Željezničar odigrali su u Bijeljini meč bez golova.

Nakon nekompletnog 20. kola, Sarajevo na prvom mestu na tabeli ima 39 bodova, tri više od Željezničara i četiri od Borca iz Banja Luke koji ima i meč manje. Tuzla siti na četvrtom mestu ima 34 boda.

U nedelju se sastaju: Čelik – Zrinjski, Sloboda – Mladost Doboj Kakanj i Široki Brijeg – Borac Banja Luka.