Sarajevu derbi protiv Borca, Željo siguran

Ex-Yu lige 29. feb 202019:28 > 19:32
Printscreen Twitter FK Sarajevo

U subotu su odigrana četiri meča 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Derbi su odigrali Borac i Sarajevo, a slavili su gosti.

U derbiju kola Borac je u Banja Luci dočekao lidera šampionata Sarajevo koji je slavio 2:0.

Heroj gostiju bio je dvostruki strelac Benjamin Tatar koji je golove za pobedu svog tima postigao u 42. i 72. minutu.

Na gostovanju je tri boda upisao i Željezničar koji je rezultatom 3:0 savladao Zvijezdu 09.

Počelo je autogolom Vujanića u 19. minutu, na 2:0 povisio je Ramović 20 minuta kasnije, a konačan rezultat postavljen je u 58. minutu novim autogolom domaćih. Ovoga puta svog golmana prevario je Tojčić.

Široki Brijeg slavio je na gostovanju Mladosti Doboj Kakanj 3:2.

Dva puta su gosti vodili, prvo golom Ćorića, a zatim i pogotkom Radeljića, ali su domaći uspevali da odgovore preko Hadžića i Fanima. Pobedu Širokom doneo je u drugom minutu nadoknade Jurilj koji je u igru ušao u 72. minutu.

Kao domaćin je pobedu upisao samo Zrinjski koji je bio bolji od tuzlanske Slobode 2:0 golovima Bilbije i Miljana Škrbića koji je nakon priprema odrađenih sa Partizanom pojačao redove tima iz Mostara.

Sarajevo na prvom mestu na tabeli ima 42 boda, Željezničar sledi sa 39, Zrinjski ima 37, Borac 36.