Željo i Borac maksimalni

Ex-Yu lige 7. avg 202020:38 > 20:47
FK Željezničar

Odigrane su prve dve utakmice drugog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Pobede su zabeležili sarajevski Željezničar i Borac iz Banjaluke, čime su sačuvali stopostotan učinak.

Željezničar je gostovao Radniku u Bijeljini. Gosti su poveli u 34. minutu golom Mujezinovića. U 67. minutu dosuđen je penal za Sarajlije koji je realizovao Stilić za 2:0. Tim rezultatom je i završena utakmica tako da je Željo ostao u vrhu sa dve pobede i gol razlikom 5:0. Radnik je sedmi sa jednim bodom.

Istim rezultatom Borac je na svom terenu pobedio tuzlansku Slobodu. Gosti su se dobro držali sve do 59. minuta kada je Lukić postigao vodeći gol. U 82. minutu Borac je poveo 2:0 autogolom Jusića. Borac uz Željezničar ima isto šest bodova, uz još bolju gol razliku 8:0. Sloboda je ostala na jednom osvojenom bodu.