Široki Brijeg zaustavljen: Mulić doneo bod Veležu

BIH 11. avg. 202021:20 > 21:26
Octavio Passos, Getty Images Sport

Fudbaleri Veleža uspeli su da se vrati posle dva gola minusa u zanimljivom meču 3. kola Premijer lige BiH i osvoje vredan bod na gostovanju u Širokom Brijegu.

Na stadionu Pecara domaćem timu pripao je početak meča, gostima nastavak.

Povezano

Golove za Široki Brijeg postigli su Alen Jurilj u 25. i Marko Pervan dva minuta pre kraja prvog poluvemena. Ipak, na odmor se otišlo samo sa golom prednosti za domaći tim pošto je u prvom minutu sudijaske nadoknade vremana Mehed Ćosić postigao prvi gol za Velež.

Tako je bilo sve do 67. minuta kad je nekadašnji mladi reprezentativac Srbije Fejsal Mulić izjednačio i postavio konačan rezultat – 2:2.

Ekipi Širokog Brijega to je posle dve startne pobede (Tuzla Siti 1:0, Olimpik 2:1) prvi remi u šampionatu, dok je Velež u prva dva kola zabeležio po poraz (Željezničar 0:3) I pobedu (Zrinjski 2:0).

U prvom meču 3. kola u derbiju na Grbavici ekipa Željezničara je pobedila banjalučki Borac 2:1.