Ahmetović srušio "svoje" i obradovao Vinka Marinovića

Ex-Yu lige 12. avg 202019:26 > 19:34
Octavio Passos, Getty Images Sport

Sarajevo je ostvarilo prvu pobedu na Koševu savladavši ekipu Tuzla Siti 1:0 u trećem kolu Premijer lige BiH.

U sredu su na programu bile četiri utakmice trećeg kola Premijer lige BiH na kojima nije viđeno mnogo pogodaka, ali su dominirali domaćini. Slavili su u tri meča, dok je poslednji završen bez golova.

Sarajevo je na stadionu Asim Ferhatović Hase savladalo ekipu Tuzla Siti 1:0 pogotkom 35-godišnjeg veterana rodom iz Tuzle Mersudina Ahmetovića. Kapiten Sarajeva je mrežu svojih Tuzlaka pogodio u 34. minutu.

Saralijama je ovo bilo prvo domaćinstvo na Koševu posle dva gostovanja u šampionatu gde su ostvarili po jednu pobedu i remi. Protiv Krupe na Vrbasu slavili su sa 2:0, dok su sa ekipom Mladost Doboj Kakanj igrali nerešeno 2:2.

Ekipa Vinka Marinovića  je sa ovom pobedom skočilo na drugo mesto iza gradskog rivala Željezničara, koji jedini ima maksimalnih devet bodova. Pored Sarajeva sedam ima i Široki Brijeg.

U još dve utakmice igrane u sredu slavili su domaćini. Krupa je golom Stefana Nikolića u 57. minutu pobedila Olimpik Sarajevo 1:0, dok je Sloboda u Tuzli bila ubedljiva protiv ekipe Mladost Doboj Kakanj – 3:0. Strelci su bili  Husejinović u 45, Predragović u 61. i Ristić u 90.minutu. Gosti su od 37. minutu imali igrača manje, crveni karton dobio je Alić.

Poslednja utakmica igrana u Mostaru između ekipa Zrinjski i Radnik iz Bjeljine završena je nerešeno 0:0.