Sarajevu samo bod protiv Veleža

BIH 23. avg. 202021:07 > 21:16
Printscreen Twitter FK Sarajevo

Aktuelni šampion Sarajevo remizirao je u petom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine na svom terenu protiv mostarskog Veleža 1:1.

Nastavili su fudbaleri Sarajeva sa promenjivim igrama. U prva tri kola već su odigrali jednu nerešenu protiv Mladosti, a ni u prošlom kolu protiv Tuzla City nisu briljirali. Toga su bili svesni gosti iz Mostara i došli su u Sarajevo sa ciljem da osvoje neki bod. U 44. minutu Ćosić je doveo goste u vođstvo i najavio novo mućenje Sarajeva. U 59. minutu Jukić donosi rezultatsku ravnotežu i Sarajevo je imalo pola sata vremena da dođe do pobedonosnog gola. Ali veliki rival iz doba velike države uspeo je da se odbrani i osvoji važan bod. Obe ekipe imaju po osam bodova i na deobi su petog mesta, četiri manje od lidera Željezničara, samo što Sarajevo ima meč manje.

U ostala dva susreta Krupa i Radnik odigrali su nerešeno 1:1, a Tuzla City savladao je kod kuće Olimpik iz Sarajeva 3:2.