Debakl Širokog u Tuzli, remi u Mostaru

BIH 29. avg. 202022:19 > 22:22
Octavio Passos, Getty Images Sport

Fudbaleri Širokog Brijega pretrpeli su prvi poraz u šestom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Tuzlanska Sloboda je na svom stadionu ubedljivo savladala ekipu Širokog Brijega rezultatom 3:0 i drugim trijumfom došla do sredine tabele sa 7 bodova. Gosti su propustili šansu da pobedom preteknu Željezničar i izbiju na prvo mesto.

Sloboda je povela već u 5. minutu golom Husejinovića, a otežavajuća okolnost za Široki Brijeg bilo je isključenje Zlomislića u 36. minutu.

U poslednjim trenucima prvog poluvremena Tomašević je duplirao prednost svog tima, a Beganović je u 73. minutu postavio konačnih 3:0.

Mladost Doboj Kakanj je pogotkom Hirosa u nadonkadi prvog poluvremena došao do tri boda protiv Olimpika iz Sarajeva.

Domaćem timu to je bio drugi trijumf, dok Sarajlije još nisu osvojile ni bod.

Velež i Tuzla Siti su podelili bodove u Mostaru – 1:1. Cvijanović je domaći tim doveo u vođstvo u 8. minutu, a Džafić je u 54. bio strelac za Tuzlu.