Premijer liga: Pobede Zrinjskog i Olimpika

BIH 12. sep. 202021:58 > 22:09
HŠK Zrinjski

Odigrana su dva susreta sedmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. U oba meča slavili su domaćini Olimpik u Sarajevu protiv Veleža 2:1 i Zrinjski protiv Mladosti 2:0.

Zrinjski je posle tri utakmice bez pobede vezao dva trijumfa, poslednji na svom terenu protiv Mladosti Doboj Kakanj. Posao domaćoj ekipi olakšan je već od 15. minuta kada je Mahmić dobio direktan crveni karton. Zrinjski je to iskoristio i 20 minuta kasnije preko Ivančića došao do prednosti. Konačnih 2:0 postavio je nekadašnji fudbaler Vojvodine, Sarajeva, Borca iz Banjaluke Nemanja Bilbija golom u 79. minutu. Ovom pobedom Zrinjski je došao do šestog mesta i ima 10 bodova, samo četiri manje od lidera Sarajevo. Mladost je deveta sa sedam bodova.

Na šestom mestu Zrinjski je smenio gradskog rivala Velež, koji je poražen u glavnom gradu. Olimpik je slavio 2:1, a oba gola domaćin je postigao u razmaku od četiri minuta. U 52. minutu Adžem, a u 56. Osmanović. Cvijanović je u 68. iz penala smanjio na 2:1, a od 76. minuta gosti su imali igrača više, zbog crvenog kartona Adžema. Ipak, pobeda je pripala domaćinu, koji je sada osvojio prve bodove i sa tri boda i dalje je poslednji, dok je Velež sedmi sa devet bodova.