Kup: Sarajevo i Krupa četvorkama zakazali osminu finala

Ex-Yu lige 13. okt 202017:23 > 17:32
Printscreen Twitter FK Sarajevo

Kompletirani su parovi osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine. Poslednja dva tima koja su ušla među 16 najboljih su Sarajevo i Krupa, koji će i odmeriti snage u borbi za četvrtfinale.

Oba tima su slavili u gostima i to istovetnim rezultatom – 4:0. Sarajevo je sve rešilo već u prvom poluvremenu. Golovima Hadžića u prvom, Hebibovića u trećem i 20. minutu i Rahmanovića u 37. ostvaren je ubedljiv trijumf protiv Radničkog u Lukavcu i plasman u osminu finala.

Aktuelnom šampionu rival u osmini finala biće Krupa, koja je u Trebinju bila bolja od Leotara 4:0. Blažević u 15. i Palić sa dva gola u 25. i 40. minutu obezbedili su prednost na velikom odmoru, a konačnih 4:0 postavio je Mandić.

Krupa i Sarajevo igraće u osmini finala a Krupa je domaćin. Ostali parovi osmine finala su Tuzla Siti – Radnik, Željezničar – Goražde, Rudar Prijedor – Zvijezda 09, Kakanj – Borac Banjaluka, Velež – Široki, Zrinjski – Slavija i Nevesinje – Klis Buturović Polje.