Ex-Yu lige 31. okt 202021:12 > 21:14
HŠK Zrinjski

U subotu su na programu bila četiri meča 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Pobede su upisali Željezničar, Zrinjski, Široki Brijeg i Tuzla siti.

U derbiju Mostara Zrinjski je slavio protiv Veleža 3:1.

Het-trik je postigao Nemanja Bilbija koji je prvi gol postigao sa bele tačke u 16. minutu, a nakon toga je mrežu Veleža tresao i u 51. i 58. minutu.

Velež je počasni pogodak u gradskom derbiju postigao u 81. minutu kada je sa penala precizan bio Fejsal Mulić.

U poslednjem duelu dana Željezničar je na Grbavici nakon preokreta savladao Radnik iz Bijeljine 3:1.

Radnik je poveo preko Vušurovića u 15. minutu, ali već do odlaska na odmor domaćin je povratio rezultatsku kontrolu zahvaljujući golovima Štilića u 34. i Milićevića u 45. minutu.

Gol za konačnih 3:1 delo je Lendrića u prvom minutu nadoknade vremena.

Široki Brijeg je kao domaćin savladao Olimpik Sarajevo 1:0, dok je Tuzla siti slavila na gostovanju Krupi 1:0.