BIH: Novi kiks Sarajeva, Banjalučani „napadaju“ titulu

Ex-Yu lige 11. maj 202123:22 0 komentara
FK Borac Banjaluka Stojan Vranješ
Foto FK Borac Banjaluka

Fudbaleri Sarajeva odigrali su samo nerešeno 0:0 na Koševu protiv tuzlanske Slobode, dok je Borac u Banjaluci bio bolji od Zrinjskog 2:1 u utakmicama 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Bosna i Hercegovina

Aktuelni šampion BiH nije uspeo da na svom terenu savlada ekipu Slobode. To im je drugi vezani remi u šampionatu. U prethodnom kolu su takođe igrali nerešeno protiv ekipe iz Tuzle, ali u gostima protiv Tuzla Sitija (1:1).

Novi kiks iskoristio je Borac, koji je u derbiju kola savladao na svom terenu Zrinjski – 2:1. Ovim trijumfom izabranici Marka Maksimovića su se, nakon remija Sarajeva, osamili na vrhu tabel sa dva boda prednosti.

Igrač utakmice bio je kapiten Borca Stojan Vranješ. Postigao je oba gola za svoj tim i stigao do brojke od 14 pogodaka u šampionatu.

Mrežu Zrinjskog pogađao je u 14. i 42. minutu. Gol za goste postigao je Juranović u 22. minutu. Mogao je Borac i do ubedljivije pobede, ali je Dejan Meleg pogodio stativu.

Ovom pobedom Borac je obezbedio izlazak u Evropu, ali do kraja sezone vodiće veliku borbu za titulu sa Sarajevom, koji je bio šampion poslednje dve sezone. Banjalučani su poslednju titulu osvojili 2011.

U odličnoj smo poziciji, imamo dva boda više od Sarajeva, tri kola su do kraja, idemo napasti i titulu„, poručio je trener Borca Marko Maksimović za zvanični sajt kluba.

U narednom 31. kolu Borac je gost Željezničara u novom derbiju.