BiH: Radnik poveo u 88. minutu i izgubio, prvenac Melega

BIH 2. dec. 202019:092 komentara
Goran Zakarić
Miroslav Todorović

Fudbaleri Sarajeva posle velikog preokreta pobedili su Radnik iz Bijeljine u 17. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U sredu su odigrana još tri meča, a trijumfe su ostvarile ekipe Željezničara, Borca iz Banjaluke i Mladosti, isteresantno svi na gostujućim terenima.

Radnik je na stadionu „Asim Ferhatović Hase“ poveo u 88. minutu golom Lazića, ali Sarajlije su preokrenule u naredna dva minuta. Sušić je izjednačio već u sledećem napadu, a tri boda svom timu obezbedio je Fanimo u prvom minutu nadoknade.

Sarajevo je prvo sa 41 bodo, dok je ekipa iz Bijeljine nastavila seriju loših rezultata i sa 12 bodova na desetoj je poziciji.

Željezničar je slavio protiv Zrinjskog u Mostaru 2:1. Domaći tim je vodio na poluvremenu golom Bilbije u 28. minutu, ali u nastavku je Željo bio mnogo konkretnijni.

Miletić je izjednačio u 58. minutu, a u 90. veliku radost gostima doneo je Bekrić.

Željezničar je drugi sa pet bodova manje od Sarajeva, dok je Zrinjski četvrti sa 29 bodova.

Banjalučki Borac je bio siguran na gostovanju u Krupi – 3:1 Lukić je u 35. minutu doveo Borac u prednost, Aćomović je u 64. izjednačio, a u finišu su na scenu stupili Goran Zakarić i Dejan Meleg.

Nekadašnji igrač Partizana je u 83. minutu iz penala vratio prednost Banjalučanima, a u Meleg, koji je iz Crvene zvezde otišao na pozajmicu u Borac, u nadoknadi je takođe bio precizan sa penala za konačnih 3:1.

Borac je treći sa 31 bodom, a Krupa na deobi poslednjeg sa Olimpikom sa deset bodova.

Mladost Doboj Kakanj je u Sarajevu pobedila upravo Olimpik 2:0 pogocima Hirosa u 16. i Dedića u 86. minutu.