Crni dan za Tuzlake: Rođeni slave Mulića, ubedljiv Široki Brijeg

BIH 1. dec. 202020:11 > 20:311 komentar
Foto FK Velež Mostar

U prvim utakmicama 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine porazi klubova iz Tuzle - Velež je kao gost pobedio ekipu Tuzla Siti 3:1, dok je Široki Brijeg kao domaćin bio bolji od Slobode 3:0.

I u Premijer lige BiH je pre utakmica minutom ćutanja odata počast legendarnog Argentincu Dijegu Maradoni, koji je preminuo prošle nedelje u 60. godini.

Velež je po teškom terenu na stadionu Tušanj slavio posle preokreta.

Siti je bolje počeo utakmicu, poveo je u 12. minutu golom Maksimovića iz gužve posle kornera, da bi se sredinom prvog poluvremena zatresla i prečka Mostaraca. Ipak, u nastavku su gosti stigli do izjednačenja – u 35. minutu posle kornera i akcije Mulića i Osmića mrežu domaćeg tima je pogodio Samir Radovac.

Na početku drugih 45 minuta Rođeni su potpuno okrenuli rezultat i poveli golom nekadašnjeg mladog reprezentativca Srbije Fejsala Mulića posle slobodnog udarca. Tuzlaci su pokušali da uzvrate, u igru su ušli Kostić, Mesinović i Ubiparip, ali je u posledjnim trenucima meča Obren Cvijanović overio trijumf Veleža – 1:3.

Mnogo manje rezultatske neizvesnosti bilo je na Pecari gde je Široki Brijeg protiv Slobode postigao tri gola u prvih pola sata igre. Strelci su bili makedonski internacionalac Viktor Angelov u 7. i 17. i Alen Jurij u 29. minutu.

Sva četiri tima nalaze se na tabeli od petog do osmog mesta, redom Široki Brijeg sa 28 bodova, Velež 27, Tuzla Siti 24 i Sloboda sa 19 bodova.

Vodi Sarajevo sa 38 bodova ispred Željezničara sa 33 boda.