Ex-YU: Hajduk remizirao pred veliki derbi

Ex-Yu lige 6. mar 202222:11 0 komentara
Hajduk Split
xJakubxPorzyckix via Guliver

U nedelju su na programu bile utakmice državnih šampionata u Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini i Sloveniji, dok su utakmice makedonskog prvenstva odložene zbog snega i igraće se u sredu.

Premijer liga BiH

U nedelju su se u prvenstvu Bosne i Hercegovine igrale dve utakmice. Borac je na domaćem terenu u Banjaluci rezultatom 2:0 (0:0). Strelci za Banjalučane, kojima je ovo treća pobeda zaredom u prvensvu, bili su Meleg u 58. i Cvijanović u 68. minutu.

Posušje je rezultatom 1:0 (1:0) pobedilo Slobodu iz Tuzle, a jedini gol postigao je Leko u sedmom minutu.

1. HNL

U šampionatu Hrvatske na programu su bila dva duela 26. runde. Gorica je kod kuće rezultatom 4:0 nadigrala Dragovoljac, a golove su postigli Atimven, Muhamed, Da Kruz i Kalik.

Istra je na domaćem terenu remizirala 1:1 sa splitskim Hajdukom. Kalinić je za Splićane postigao gol u 30, a Drena Beljo je izjednačio u 54. minutu.

Hajduk je sada četvrti sa 48 bodova, pet manje od lidera na tabeli Dinama, a u sledećem kolu u najvećem derbiju hrvatskog fudbala dočekuje Dinamo.

Prva liga Slovenije

Bravo je na domaćem terenu pobedio Maribor sa 2:1 (0:0). Golove za pobednika postigli su Matija Kavčič i Stefan Milić, dok je Srbin Đorđe Ivanović pogodio za ljubičaste na asistenciju Ognjena Mudrinskog.

Olimpija je u Ljubljani sa čak 6:0 (2:0) pobedila „fenjeraša“ Aluminij i primakla se Mariboru. Golove za pobednika postiglisu Muradžija, Matko, Pilj, Kvešić, Aldair i Nukić.

Tabor i Koper su remizirali 1:1 (0:0) u Sežani.