BIH 22. okt 202222:33
Haris Handžić
Guliver image

U velikom derbiju Hercegovine, Leotar je upisao minimalac protiv Širokog Brijega.

Jedan od najinteresantnijih susreta 15. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, u 87. minutu, rešio je Haris Handžić. Trebinjci su i ranije mogli do vodećeg gola. Napadač Miloš Aćimović, početkom drugog poluvremena, nije iskoristio jedanaesterac.

U duelu Igmana i banjalučkog Borca nije bilo golova.

Željezničar je sa 2:0 pobedio Velež. Pobedu ekipe sa Grbavice potpisali su Amoa i Mekić, iz penala.

Lider Zrinjski nastavlja sa „terorom“. Sa pola gasa pobedio je Slogu Doboj. Tačku na trijumf Mostaraca stavio je Nemanja Bilbija, u listu strelaca upisao se Mario Ćuze, početak meča obeležio je autogol Karla Stapića.

Varaždin pregazio Osijek

U 14. kolu Prve lige Hrvatske, Varaždin je sa 4:1 pobedio Osijek.

Utakmica je rešena posle preokreta. Iako su gosti poveli već u 18. minutu, u režiji Kleinheislera, do poluvremena na semaforu Gradskog stadiona stajalo je 3:1. U listu strelaca upisivali su se Posavec, Elezi i Ivušić, loptom u sopstvenoj mreži. I u nastavku, Varaždinci su dominirali. Gol Brodića poništen je na asistenciju VAR sobe, konačnih 4:1 postavio je Domjanić.

U prvoj utakmici dana, Lokomotiva je sa 2:1 pobedila Goricu. Trijumf domaćina potpisali su Kulenović i Goričan, na suprotnoj strani precizan je bio Fruk.

Treći Osijek ima 24 boda, peti Varaždin 19. Lokomotiva je sedma sa 13, a poslednja Gorica sa šest poena.

Domžalama mali Maribor

Premijerna utakmica 14. kola Prve lige Slovenije, između Maribora i Domžala, završena je ubedljivom pobedom gostiju – 3:0.

Mrežu domaćina u Ljudskom vrtu pogađali su Mutavčić (35), Pišek (48) i Jakupović (71).

Mariborčani su meč završili sa devetoricom, isključeni su Sikošek u 47. i Kronaveter u 52. minutu.

Peto Domžale ima 18 bodova, šesti Maribor jedan manje.