Ex-Yu: Nestalo struje u Banjaluci, veliki kiks Rijeke

Ex-Yu lige 17. sep 202122:29 > 22:36 0 komentara
Printscreen

U petak su se igrala dva meča Premijer lige BiH i jedna utakmica HNL – sva tri duela donela su nesvakidašnji ishod, a veče je možda obeležio i nestanak struje na „Gradskom stadionu“ u Banjaluci.

Premijer liga BiH

Ex-Yu:

U tom duelu je Borac dočekao Široki Brijeg i slavio rezultatom 2:1 (2:1), a duel je obeležio nestanak struje zbog kojeg je drugo poluvreme kasnilo više od pola sata.

Strelci za pobednika bili su Moraitis u osmom i Vranješ u 10. minutu, dok je gol za goste iz Hercegovine postigao Lukić u 39. minutu.

Borac sada ima 10 bodova iz osam utakmica, dok je Široki osvojio jedan manje, a trenutno su u seriji od četiri meča bez pobede. U narednom kolu Borac gostuje Veležu, dok će Široki dočekati lidera na tabeli Tuzla Siti.

Leotar je napravio iznenađenje – tim iz Trebinja rezultatom 1:0 (0:0) pobedio je favorizovano Sarajevo na stadionu „Asim Ferhatović Hase“. Jedini gol postigao je Aćimović u 65. minutu, a u sudijskoj nadoknadi vremena penal za Leotar promašio je Stefan Paranos.

Bila je to druga pobeda za Leotar u sezoni, sad imaju osam bodova iz devet mečeva, dok je Sarajevo u seriji od tri meča bez pobede. Utisak će pokušati da poprave u narednoj rundi u derbiju prestonice – dočekuju Željezničar.

1. HNL

Lider na tabeli Rijeka je gostovala „fenjerašu“ Dragovoljcu na „Stadionu u Kranjčevićevoj ulici“ i remizirala 2:2 (0:2).

Vodili su domaći pogocima Petkovića u 28. i Majstorovića u 36. minutu, ali gosti iz Kvarnera dolaze do poravnanja za 15 minuta igre u nastavku – Ampem iz Gane je pogodio u 58, a Pavičić u 60. minutu.

Do kraja imala Rijeka priliku da osvoji tri boda, ali je VAR poništio pogodak Harisa Vučikića.

Rijeka, koja u narednom kolu gostuje Gorici, ima 17 bodova na čelu tabele, ali će je, u slučaju pobede u Koprivnici protiv Slaven Belupa u narednoj rundi, prestići zagrebački Dinamo koji ima bod manje i meč manje. Dragovoljac je poslednji sa pet bodova.