Ex Yu: Porazi Maribora, Sarajeva, Rijeke…

BIH 14. avg 202222:59
Guliver

Na prostorima bivše Jugoslavije seča favorita, iznenađenja su se događala u Sloveniji, Hrvatskoj, Bosni i Hercegovini...

Igman je u Konjicu savladao Sarajevo sa 2:0, iako je tokom meča ostao sa dva igrača manje. Domaći su u Hercegovini došli do vođstva golom iz jedanaesterca, precizan je u 27. minutu bio Hrelja.

U 54. minutu prednost je duplirao Jakupović, a samo minut kasnije Igman je ostao sa desetoricom, isključen je Bodui. Pred kraj susreta domaći su dobili i drugi crveni karton, ranije je na tuširanje morao Blagojević, ali promene rezultata nije bilo.

Porazi Maribora više nisu iznenađenje, ali ipak je malo ko očekivao da će Viole biti na poslednjem mestu posle pet kola, sa samo tri boda. Novi neuspeh Maribor je doživeo na gostovanju Domžalama – 3:2.

U Hrvatskoj ligi Rijeka je poražena na Kantridi od Slavena. Pobedonosni gol postigao je Crnac u 70. minutu, pa su Koprivničani osvojili sva tri boda. Prethodno je Osijek još jednom razočarao svoje navijače, sa Varaždinom je odigrao mršavih 2:2.

U Severnoj Makedoniji čak tri pobede gostiju u četiri meča, najubedljivija je bila ekipa Akademija Pandev, koja je do nogu potukla Rabotnički – 5:0. Minimalne trijumfe na strani ostvarili su Tikveš protiv Pobede i Struga protiv Bregalnice. Škendija je remizirala sa Sileksom – 1:1.