Ex-yu: Remi Banjalučana u Tuzli, kiks Dinama, pobeda AP

BIH 24. okt 202121:32
Stojan Vranješ
Stojan Vranješ, Foto: Srđan Stevanović/Starsportphoto

Fudbaleri Tuzla Sitija i Borca iz Banjaluke odigrali su nerešeno u derbiju 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Aktuelni prvak je poveo u 29. minutu golom Stojana Vranješa iz jedanaesterca, a bod domaćima doneo je Damir Mehidić pogotkom u 65. minutu.

Posušje je na svom terenu iznenadilo Željezničar i upisalo tek drugi trijumf – 2:0. Golove su postigli Lučić u 21. i Begić u 85. minutu, dok je Široki Brijeg u Bijeljini savladao Radnik 2:1.

Čavar i Brekalo su doneli veliku prednost gostima u prvom poluvremenu, a Šarić je u 57. minutu postavio konačan rezultat. Radnik je u nadoknadi ostao sa desetoricom zbog isključenja Aljkanovića.

Tabela: Zrinjski 33, Tuzla Siti 28, Sloboda 21, Sarajevo 21, Borac 20, Široki Brijeg 19, Željezničar 18, Leotar 16, Prijedor 13, Velež 13, Posušje 11, Radnik 7.

Rijeka i Osijek beže Dinamu

Dinamo je u Zagrebu razočarao i u 13. kolu prvenstva Hrvatske remizirao je sa Istrom 1:1.

Gosti su poveli u 79. minutu pogotkom Drena Delje, a pet minuta kasnije bod Modrima doneo je Perić.

Kiks Zagrepčana iskoristila je Rijeka koja je u prestonici savladala Lokomotivu sa 2:0. Strelci za tim sa primorja bili su Murić u 45+1 i Drmić u 64. minutu.

Rijeka i Osijek su prvi na tabeli sa po 27 bodova, Dinamo posle drugog uzatopnog remija ima tri manje, dok je Hajduk četvrti sa 21 bodom.

Slede Lokomotiva i Gorica sa po 18, Šibenik ima 14, Istra 12, Slaven 7, a Dragovoljac 6.

Pobeda Akademije Pandev

U nedelju je odigrano pet mečeva 11. kola prvenstva Severne Makedonije, a važnu pobedu u borbi za visok plasman ostvarila je Akademija Pandev na gostovanju Borecu 2:1.

Klub legendarnog makedonskog napadača poveo je u Velesu u 32. minutu golom Mirčevskog, Đorđević je izjednačio u 64, a tri boda gostima obezbedio je Šarkoski u 87. minutu.

Akademija Pandev je na deobi drugog mesta sa Renovom, dok vodeći Škupi ima pet bodova više.

Škendija je u Tetovu bila bolja od Rabotničkog 2:0, Bregalnica iz Štipa je kao gost ubedljivo savladala Pelister 3:0, dok je Skoplje na svom terenu upisalo tri boda u duelu sa Tikvešom – 2:1.

Duel između Makedonije Đorče Petrov i Struge zabršen je podelom bodova 1:1.

Tabela: Škupi 26, Renova 21, Akademija Pandev 21, Bregalnica 19, Škendija 17, Struga 15, Rabotnički 15, Skoplje 15, Makedonija ĐP 11, Borec 8, Tikveš 6, Pelister 4.

Maribor za petama vodećima

Maribor je minimalnom pobeedom protiv Tabora u Sežani nastavio poteru za Koperom i Olimpijom.

Jedini gol u 14. kolu prvenstva Slovenije postigao je Kronaveter u 61. minutu iz jedanaesterca.

U drugom duelu odigranom u nedelju Radomlje i Mura su odigrali 2:2.

Tabela: Koper 27, Olimpija 26, Maribor 24, Bravo 23, Mura 21, Celje 18, Tabor Senaža 16, Domžale 15, Aluminij 11, Radomlje 10.