Ex-YU: U Sloveniji sneg odlagao, veliki kiks za Tuzla Siti

U nedelju su na programu bili mečevi nacionalnih šampionata u Bosni i Hercegovini, Hrvatskoj i Severnoj Makedoniji, dok su dueli u Sloveniji odloženi zbog lošeg vremena.

Premijer liga BiH

Povezano:

U elitnom rangu fudbala u BiH na programu su bila dva meča.

U prvom je Tuzla Siti kod kuće remizirala 2:2 (1:1) sa Radnikom iz Bijeljine. Gosti su vodili od 21. minuta, kada je Blagojević pogodio sa penala, ali je Sulejman Krpić pogocima u 35. i 63. minutu (penal) preokrenuo. Ipak, bod Radniku donosi Kenan Šarić u 90+2. minutu.

Tuzla ostaje na drugom mestu sa 36 bodova, 12 manje od lidera Zrinjskog, dok je Radnik i dalje na začelju sa 12 bodova.

Željezničar je na „Grbavici“ rezultatom 1:0 (1:0) pobedio Široki Brijeg, a jedini gol postigao je Sedad Subašić u 38. minutu.

1. HNL

Lokomotiva je na „Stadionu u Kranjčevićevoj ulici“ rezultatom 1:1 (1:0) remizirala sa Šibenikom i sada je na šestom mestu tabele sa 23 boda. Šibenik je sedmi sa 19 bodova.

Strelac za domaće bio je Silvio Goričan u 39, a za goste Mario Ćurić u 67. minutu.

U narednom kolu Lokomotiva dočekuje Hajduk, a Šibenik će gostovati Osijeku.

Drugi meč dana donosi najveći derbi hrvatskog fudbala – zagrebački Dinamo na Maksimiru dočekuje splitski Hajduk.

1. MFL

Škupi je u nedelju pobedio Skoplje kao gost u gradskom derbiju rezultatom 3:1 (1:1). Strelci za pobednički tim bili su Alvarez (dvaput) i Senghor, dok je gol za Skoplje postigao Češmeđijev (autogol). Skoplje je utakmicu završilo sa devetoricom igrača jer su crvene kartone dobili Najdoski i Jola Zepata.

Akademija Pandev je kod kuće remizirala bez golova sa Bregalnicom – 0:0. Domaći tim je od 31. minuta bio sa desetoricom na terenu jer je dva žuta kartona dobio Bihorac. Posle ovog remija AP ima šest bodova zaostatka u odnosu na lidera Škupi.

Prva liga Slovenije

Utakmice slovenačkog šampionata koje su bile zakazane za nedelju (Bravo – Radomlje i Domžale – Olimpija) odložene su zbog vremenskih neprilika.