EX-YU: Zrinjski šampion Bosne i Hercegovine

Ex-Yu lige 16. apr 202222:08 0 komentara
HŠK Zrinjski

Zrinjski iz Mostara je šampion Bosne i Hercegovine. Sedam kola pre kraja ekipa Sergeja Jakirovića obezbedila je titulu. Zrinjski je danas pobedio Sarajevo 4:0 i sada ima 21 bod više od drugoplasiranog Tuzla Sitija uz bolji međusobni omjer.

Zrinjski je poveo u 15. minuti golom Jankovića. Bilbija je u 52. povisio na 2:0, a Jukić je u 62. i 75. minutu postigao treći i četvrti gol.

povezane vesti

Iza Zrinjskog je impresivna sezona u prvenstvu. Jakirovićev tim u 26 kola ima 21 pobedu, četiri remija i jedan poraz uz gol-razliku 63:10.

Za tim iz Mostara je ovo sedma titula prvaka Bosne i Hercegovine. Posljednji put Zrinjski je bio prvak 2018. godine.

U ostalim mečevima šampionata BiH zabeleženi su: Leotar – Široki Brijeg 1:0, Tuzla Siti – Borac Banjaluka 0:0, Posušje – Sloboda 0:0.

U šampionatu Hrvatske Osijek nastavlja borbu sa Dinamom za titulu. Tim Nenada Bjelice savladao je Hrvatski Dragovoljac 2:1 golovima Zapera i Topčagića, dok je jedini gol za goste postigao Galešić.

I preostala dva meča sa završena rezultatom 2:1. Šibenik je bio bolji od Slavena Belupa, a Lokomotiva je pobedila Rijeku.

Kiks Maribora u šampionatu Slovenije iskoristio je Koper, koji je trijumfom na gostovanju protiv Domžala prišao na bod minusa. Koli je bio jedini strelac u 47. minutu.

Celje je savladalo Bravo 2:0, a Olimpija je bila bolja od Tabor Sežane 1:0.