ExYu: Dva gola Mudrinskog, Sarajevu samo bod u Trebinju

KAMIL SWIRYDOWICZ CYFRASPORT NEWSPIX.PL via Guliver

Zanimljivo je u subitu bilo na terenima širom nekadašnje Jugoslavije. Lider šampionata BiH bio je ubedljiv, ali je Sarajevo napravilo kiks. Maribor je slavio na krilima Ognjena Mudrinskog.

Premijer liga Bosne i Hercegovine

U subotu su na programu bila četiri meča 24. kola.

Leotar i Sarajevo odigrali su nerešeno 1:1. Ispostavilo se da je na stadionu Police sve rešeno u prvih 16 minuta.

Leotar je poveo golom Dujakovića u devetom minutu, a u 16. je uzvratio Čataković za konačnih 1:1 koji su svakako vredniji za Trebinjce.

Radnik je u Bijeljini bio bolji od Slobode 2:1, Rudar Prijedor i Borac Banja Luka odigrali su 2:2, a Zrinjski je bio ubedljiv protiv Tuzla sitija i slavio je rezultatom 5:0.

Tabela nakon nekompletnog 24 kola:

Zrinjski 63, Tuzla siti 44, Borac BL 41, Sarajevo 36, Željezničar 33, Široki Brijeg 32, Velež 27, Sloboda 25, Leotar 21, Posušje 20, Radnik BN 19, Rudar Prijedor 18.

Prva liga Hrvatske

Dva duela na programu su bila u Hrvatskoj, a pobede su upisale Rijeka i Gorica.

Rijeka je slavila na gostovanjiu Istri rezultatom 2:0. Oba gola postigao je Vukčić.

Gorica je pobedu na gostovanju Šibeniku upisala minimalnim rezultatom.

Rijeka sada na trećem mestu na tabeli ima 55 bodova, po dva manje od Dinama i Osijeka ali ima dva meča više u odnosu na Modre i jedan u odnosu na Osijek.

Prva liga Slovenije

Dva duela odigrana su u Sloveniji. Pobedama su se radovali Celje i Maribor.

Maribor je slavio na gostovanju Domžalama i tri boda osvojio pobedom 2:0.

Oba gola za Maribor postigao je u prvom poluvremenu Ognjen Mudrinski. Srpski internacionalac mrežu je tresao u osmom i 45. minutu.

Celje je na svom terenu bilo bolje od Tabor Sežane golom Morozova.

Maribor sada na prvom mestu na tabalei ima 56 bodova, šest više i meč više od Kopera, a deset više uz utakmicu više od Olimpije.

Prva liga Makedonije

U Makedoniji je u subotu odigran samo jedan meč, a Struga je slavila na gostiavnju Rabotničkom rezultatom 3:1.

Jahja, Šabani i Džob bili su strelci za pobednički tim, a Raso je dao jedini gol za Rabotnički.