ExYu: Novi kiks Maribora, nula Širokog i Željezničara

BIH 12. sep. 202123:10
REUTERS/Antonio Bronic

Po dve utakmice su u nedelju odigrane u Bosni i Hercegovini i Hrvatskoj, a tri u Sloveniji.

Premijer liga Bosne i Hercegovine

Dva meča bila su na programu u nedelju. Rudar je u Prijedoru savladao Posušje rezultatom 3:0.

Domaćin je na sledeći način rasporedio golove – započeo je Jakupović u 13. minutu, nastavio Pekija u 53, a tačku na i je stavio Amoa.

Široki Brijeg i Željezničar su odigrali meč bez golova.

Hrvatska

I u Prvoj ligi Hrvatske pratili smo dva meča.

Hajduk je slavio na gostovanju Istri rezultatom 3:1.

Het-trik je za tim iz Splita postigao Marko Livaja (51, 57. i 74. minut). Jedini gol za goste dao je Drena Beljo u samom finišu meča.

Nije bilo pobednika u duelu Lokomotive i Osijeka. Meč je završen rezultatom 1:1.

Na gol se čekalo do 70. minuta. Dabro je bio strelac za Lokose.

Osijek je u 75. minutu ostao sa igračem manje nakondrugog žutog kartona za Fiolića, ali je u trećem minutu nadoknade i sa igračem manje uspeo da dođe do boda. Strelac je bio Topčagić.

Prva liga Slovenije

U Sloveniji tri meča i novi neuspeh Maribora.

Aluminij je na svom terenu savladao Maribor rezultatom 3:0.

Domaći su poveli golom Marinšeka već u 14. minutu, ali se na sledeći gol čekalo sve do 86. kada se u strelce upisao Krefl. Pobedu Aluminija zapečatio je u drugom minutu nadoknade Kidrić.

Koper je slavio na gostovanju Radomlju rezultatom 4:1, a Tabor je pobedu upisao na gostovanju Bravu 2:0.