ExYu: Sarajevo je bordo, pobeda Olimpije, Dinamo siguran

BIH 22. sep. 202122:46 > 22:52
Dinamo Zagreb
AP Photo/Darko Bandic

U Premijer ligi Bosne i Hercegovine i Prvoj ligi Slovenije na programu je vanredno kolo, u Hrvatskoj i Makedoniji igrali su se mečevi Kup takmičenja.

Premijer liga Bosne i Hercegovine

U Bosni i Hercegovini su odigrana četiri meča desetog kola šampionata. Dan je obeležio derbi Sarajeva i Željezničara koji je pripao bordo timu rezultatom 2:0.

Sarajevo je do pobede došlo golovima Ahmetovića u 30. i Bodula u 57. minutu.

U prvom duelu dana Leotar je na svom terenu savladao Rudar iz Prijedora 2:1.

Domaćin je meč otvorio golom Miloša Aćimovića već u sedmom minutu. Odgovor gostiju stigao je u pretposlednjem minutu prvog dela meča u vidu gola Nikole Mandića.

Da pobeda ostane na Policama pobrinuo se u 59. minutu Asim Zec sigurno izvedenim penalom.

Leotar je vezao dve pobede pa sada na devetom mestu ima 11 bodova, Rudar je mesto niže na tabeli sa osam.

Radnik je u Bijeljini naneo prvi ovosezonski poraz Zrinjskom. Slavio je domaćin minimalnim rezultatom, a strelac jedinog gola bio je Bojan Batar.

Prvi poraz u sezoni doživela je i ekipa Tuzla sitija koja je poražena na gostovanju Širokom brijegu rezultatom 2:1.

Za Široki su strelci bili Vukoja sa penala u 14. minutu i Lukić pet minuta kasnije. Konačan rezultat postavljen je u 40. minutu golom Gavrića.

Nakon desetog kola Tuzla siti ima 22 boda, jedan više uz meč manje od Zrinjskog. Sarajevo je sada treće sa 17 bodova, Željezničar na osmom mestu ima 11.

Prva liga Slovenije

U prva dva meča desetog kola u Sloveniji su pobede upisali Olimpija i Bravo.

Olimpija je u Ljubljani slavila protiv Domžala rezultatom 2:1 nakon preokreta.

Domžale su nakon manje od dva minuta igre povele golom Karića, a u 15. minutu za izjednačenje pogodio je Nukić koji je do kraja postigao još jedan gol i tako rešio pitanje pobednika. Igrao se 87. minut kada je iskusni napadač doneo trijumf timu Sava Miloševića.

Bravo je slavio na gostovanju Radomlju rezultatom 2:0, strelac oba gola bio je Ogrinec.

Bravo sada na prvom mestu na tabeli ima 19 bodova koliko imaju i Koper i Olimpija, ali Koper ima dva meča manje u odnosu na rivale.

Kup Severne Makedonije

U sredu je kompletirana šesnaestina finala Kupa u Makedoniji. Plasman u narednu rundu obezbedili su Škednija, Borec i Škupi.

Škednija je slavila na gostovanju Kit Go Pehčevu 2:0, Borec je eliminisao Nju stars pobedom 4:1, a Škupi je bio bolji od Velešta 1:0.

Kup Hrvatske

Devet mečeva šesnaestine finala Kupa odigrano je u Hrvatskoj.

Dinamo je bio ubedljiv na gostovanju Orijentu 1919 i do narednog kola došao je pobedom 4:1 uz golove Čopa, Leovaca, Jurića i Menala. Za domaćina je počasni gol dao Fatić.