ExYu: Zrinjskom derbi kola, pobede Hajduka i Olimpije

Zanimljivo je u nedelju bilo na terenima u zemljama nekadašnje Jugoslavije.

Premijer liga Bosne i Hercegovine

U Bosni i Hercegovini su odigrana tri meča, a pobede su slavili Posušje, Široki Brijeg i Zrinjski.

U derbiju kola Zrinjski je pred svojim navijačima savladao Sarajevo 4:1.

Poveli su gosti preko Varešanovića u 17. minutu, ali je Zrinjski do 40. napravio potpuni preokret. Izjednačio je Bilbija sa bele tačke, a nastavili su Savić i Ćuže. Za konačnih i sasvim zasluženih 4:1 u 68. minutu je pogodio Bilbija.

Široki Brijeg je na svom terenu nadigrao Borac 2:0, a Posušje je slavilo na gostovanju Leotaru 1:0.

Prva liga Hrvatske

U Hrvatskoj su odigrana dva meča, a radovali su se na kraju Hajduk i Lokomotiva.

Hajduk je na svom Poljudu savladao Slaven Belupo 5:1 i to nakon preokreta.

Hodža je doneo prednost gostima u 43. minutu, ali i muke nakon izjednačenja golom Mlakara. Upravo je Hodža dobio drugi žuti karton i od 56. minuta gosti su imali čoveka manje na terenu.

Čolina je četiri minuta kasnije pogodio za vođstvo Hajduka, a nastavili su Atanasov i Kalinić koji je bio dvostruki strelac.

Lokomotiva je pobedu upisala na gostovanju Istri rezultatom 2:1.

Prva liga Slovenije

U Sloveniji samo jedan meč, a u njemu je Olimpija u Ljubljani pobedila Domžale 3:2.

I u ovom meču videli smo preokret, golovima Mutavčića i Durdova Domžale su rešile prvo pouluvreme u svoju korist, a u 48. minutu je gostima zbog ofsajda poništen gol.

Nukič je postigao dva gola u 52, pa u 65. minutu za izjednačenje, a čovek odluke bio je Robalo Pedro u 68. minutu.

Prva liga Severne Makedonije

U Makedoniji je odigrano pet mečeva, pobede su upisali Struga, Bregalnica, Skoplje Sileks. Škednija i Makedonija ĐP igrali su nerešeno 1:1.

Struga je kao gost nadigrala Akademiju Pandev i pobedu upisala rezultatom 3:0, golove na ovom meču postigli su Šabani, Ibraimi i Merjani.

Bregalnica je kod kuće savladala Škupi 2:0, Skoplje je minimalcem savladalo Pobedu, Sileks je rezultatom 3:2 savladao Tikveš.