Golom potvrdio pobedu, pa opovrgao glasine na instagramu

Ex-Yu lige 20. mar 202317:11 0 komentara
Alemdin Ziljkić
Image ID: 1025466206 via Guliver

Poslednja utakmica 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine igrala se u ponedeljak od 13 časova u Doboju kod Kaknja, a Sarajevo je kao domaćin rezultatom 3:1 (0:0) savladalo Posušje.

Na taj način je ekipa Mirze Varešanovića ostala u igri za mesto koje vodi u Evropu jer su sada na šestom mestu tabele sa 32 boda, osam manje od trećeplasiranog Širokog Brijega, koji je na poziciji koja donosi kvalifikacije za Ligu Evrope.

Premijer liga BiH:

Posušje je doživelo treći poraz zaredom i sada je na 24 boda, tej jednim više od Sloge iz Doboja, koja je u zoni ispadanja.

Posle prvog perioda u kojem nije bilo strelaca, “Bordo tim” uspeva da načne mrežu gostiju u 60. minutu kada gol iz penala postiže Hamza Čataković. Samo pet minuta kasnije rezultat je 2:0 za tim iz prestonice, a strelac je Crnogorac Ilija Martinović.

Utakmica je potpuno rešena u 83. minutu Almedin Ziljkić povisio na 3:0.

Zanimljiva situacija viđena je u vezi sa ovim pogotkom, buudći da je odmah posle utakmice na instagramu Ziljkić imao objavu u kojoj je podelio svoju sliku sa trenerom Varešanovićem i napisao:

“Uvek uz tim, nisam trenirao četiri treninga i normalno je da ne počnem. Samo da demantujem da sam u bilo kakvoj svađi sa šefom i upravom.”

Do kraja duela utešni gol za Posušje postigao je Luka Marković.

U narednoj rundi Sarajevo će u Tuzli gostovati Slobodi, a Posušje će u gostima protiv Igmana nastojati da prekine niz neuspeha.