Kiks Sarajeva, velika šansa za Borac

BIH 7. maj 202122:01
SK

Lider Premijer lige Bosne i Hercegovine Sarajevo odigrao je samo 1:1 na gostovanju Tuzla Sitiju i pružio banjalučkom Borcu priliku da preuzme prvo mesto. Drugi sarajevski velikan Željezničar poražen je na svom terenu od Širokog Brijega 3:1.

Sarajevo je došlo samo do boda iako su gosti došli prvi do gola. Mustedanagić je u 22. minutu postigao gol, ali u 43. minutu Džafić je doneo izjednačenje. Možda i trenutak odluke, momenat koji je značajno umanjio šanse Sarajeva za pobedu, dogodio se u 50. minutu kada je Oremuš dobio crveni karton. Sa igračem manje Sarajevo nije uspelo da dođe do pobede i tako je dodatno zakomplikovana šampionska trka.

Jer ukoliko Borac iz Banjaluke pobedi Krupu, izjednačiće se sa Sarajevom po broju bodova, ali će zbog bolje gol razlike biti u prednosti četiri kola pre kraja. Trenutno oba tima imaju +23, ali Borac ima više postignutih golova. Ako Borac i minimalnim rezultatom pobedi Krupu imaće za jedan bolju gol razliku.

U drugom meču dana ni drugi sarajevski velikan Željezničar nije uspeo da dođe do pobede. Iako je poveo u kasnoj fazi meča u 73. minutu preko Veselinovia, Široki Brijeg je odggovorio sa tri gola do kraja. Jurić u 77, Begić u 82. i Stanić u 90. minutu doneli su tri boda gostima. Široki Brijeg je četvrti sa 51 bodom i ima šest bodova manje od lidera Sarajeva, dok je Željezničar sedmi sa 40 bodova.