BIH 12. dec. 202018:56 > 19:08
fudbal lopta stadion
Shutterstock, Inc

U okviru 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine pobede su u subotu upisali Krupa, Olimpik Sarajevo i u poslednjem meču dana Sarajevo.

Za iznenađenje dana pobrinuli su se fudbaleri Krupe koji su kao domaćini nadigrali Željezničar rezultatom 2:1.

Pretposlednjoj ekipi na tabeli trijumf protiv Željezničara tek je treći u sezoni, Željezničar je doživeo peti poraz, a drugi vezani.

Krupa je preko Aćimovića povela u 26. minutu, a domaćima je posao olakšala i činjenica da je Milićević u nadoknadi vremena u prvom delu meča dobio drugi žuti karton pa su gosti ostali sa igračem manje.

I tako je Željezničar došao do izjednačenja u 67. minutu preko Juričića, ali je pao sa penala koji je u 74. mintu u gol pretvorio Dujaković.

Poslednjeplasirani Olimpik Sarajevo pobedio je kod kuće Radnik iz Bijeljine golom Handžića iz 42. minuta.

Lider šampionata Sarajevo do nove pobede je došao protiv Slobode rezultatom 2:1.

Dva brza gola za domaće je dao Tatar koji je mrežu Tuzlaka tresao u 22. i 27. minutu.

Gosti su u 48. minutu ostali sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Devedžić, ali su preko Maksimovića uspeli da smanje na 2:1 u 73. minutu što je, ispostaviće se, bio i konačan rezultat meča.

Sarajevo na prvom mestu na tabeli ima 45 bodova, drugi je Željezničar sa 36, a trećeplasirani Borac ima 32 boda i meč manje.