Kup BiH: Borac slavio u Trebinju, ispali Željo i Zrinjski

Ex-Yu lige 27. okt 202119:43 > 19:46 0 komentara
FK Borac Banjaluka
Foto FK Borac Banjaluka

Plasman u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine obezbedili su Sloboda Tuzla, Igman Konjic, Borac Banjaluka, Velež, Široki Brijeg, Zvijezda Gradačac, Tuzla Siti i Sarajevo.

Prošlosezonski finalista banjalučki Borac slavio je u Trebinju protiv Leotara sa 2:1 golovima Dejana Melega u 20. i Jove Lukića u 36. minutu iz jedanesterca. Strelac za domaći tim bio je Milić u 80. minutu. U samom finišu meča Leotar je ostao sa deset igrača.

Navijače je razočarao Željezničar pošto je kao domaćin eliminisan od Tuzla Sitija sa 2:4. Gostujuća ekipa predvođena trenerom Husrefom Musemićem vodila je tokom čitave utakmice.

Gradski rival Sarajevo je tek u finišu meča slomoilo otpor Ljubića iz Prnjavora golom Dervišagića u 84. minutu.

Jedan od derbija igran je i u Tuzli na stadionu Tušanj gde je Sloboda posle preokreta i boljeg izvođenja penala eliminisala vodeći tim šampionata Zrinjski. Gosti su poveli pogotkom Bilbije da bi crveno-crni izjednačili u samom finišu preko Ramića – 1:1. Junak pobede bio je golman Slobode Bukvić, koji je odbranio tri penala gostima.

Najubedljviji bio je Velež – kao gost je pobedio Slogu sa 6:0!

Rezultati: Sloboda Tuzla – Zrinjski 1:1 – penalima 3:2, Omarska – Igman Konjic 0:1, Leotar – Borac Banjaluka 1:2, Sloga Uskoplje – Velež 0:6, Radnik Bijeljina – Široki Brijeg 0:1, Zvijezda Gradačac – Posušje 1:1 – penalima prošla Zvjezda, Željezničar – Tuzla City 2:4, Sarajevo – Ljubić Prnjavor 1:0.