Leotar spakovao kofere Radniku za Prvu ligu

Ex-Yu lige 11. maj 202219:28 > 21:14 0 komentara
Octavio Passos, Getty Images Sport

Fudbaleri Radnika porazom u Bijeljini od Leotara 4:1 u 30. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine jednom nogom zakoračili su u niži stepen takmičenja.

Radnik je tri kola pre kraja prvenstva poslednji sa 22 boda, a prva iznad crte tuzlanska Sloboda im beži velikih sedam bodova.

Leotar je u direktnom duelu za opstanak slavio golovima Govedarice u 10, Krstovskog u 86. i Spaića u petom minutu sudijske nadoknade. Jedini pogodak za domaće delo je Živkovića u 89. minutu.

Utakmicu u Bijeljini obeležila su i dva isključenja – Milića iz Leotara u 48. i Šuberta iz Radnika u 74. minutu.

Leotar je deveti sa 30 bodova i u borbi za opsatan u sledećem kolu dočekuje pretposlednji Prijedor, koji je danas remizirao bez golova sa Posušjem.

Tuzla Siti je u gradskom derbiju bila ubedljiva protiv Slobode 4:1. Dvostruki strelci bili su Krpić u 3. i 49. minutu, odnosno Džafić u 46. i 88. minutu. Ramić je u 57. minutu pogodio za goste.

Drugoplasirani Tuzla Siti ima čak 24 boda manje od šampiona Zrinjskog, dok se Sloboda bori za opstanak sa 29 bodova.

Borac i Široki Brijeg su remizirali u Banjaluci – 1:1. Gosti su poveli u 37. minutu golom Vukoja iz penala, a konačan rezultat postavio je Meleg u 50. takođe sa bele tačke.

Banjalučani su treći sa 50 bodova i na korak su da obezbede treće mesto i plasman u kvalifikacije za Ligu konferencije, a Široki je sedmi sa 34 boda.