Na Grbavici osam golova

BIH 10. apr 202121:20
Amar Osim
Guliver image

Čak osam golova viđeno je u duelu Željezničara i Mladosti Doboj Kakanj (4:4), u 25. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Gosti su do 90. minuta imali prednost od dva gola, da bi Ermin Zec i Semir Štilić iz jedanaesterca, u sudijskoj nadoknadi vremena, obezbedili Željezničaru neverovatnih 4:4.

Mladost je povela u prvom napadu. Igrao se treći minut, kad je Nedim Hadžić pogodio mrežu za 0:1. Svega tri minuta kasnije, na semaforu je stajalo 0:2. Strelac je bio Amer Hiroš. Probudile su se potom Sarajlije, Zec je u 16. minutu vratio „plavima“ nadu da mogu barem do boda. Nije dugo trajala, svega minut kasnije, ponovo je Hadžić bio precizan za 1:3.

Direktan crveni karton Marku Žulju, u 36. minutu, ponovo je probudio fudbalere Željezničara. Serijske napade realizovao je Luka Juričić, sredinom nastavka – 2:3. Prethodno je isključen još jedan fudbaler Mladosti – Rijad Sadiku i to posle drugog žutog kartona. Pogodak Enesa Alića, minut pred početak sudijske nadoknade vremena, za 2:4, najavio je buran finiš. Izabranici trenera Amara Osima imali su snage da sa dva igrače više stignu do neverovatnih 4:4.

Zrinjski je sa lakoćom „isprašio“ oslabljeni Radnik. Mrežu su pogađali Juranović (11), Bilbija (76) i Todorović (90+3).

Zrinjski je drugi sa 45 bodova. Šesti Željezničar ima 39, deveta Mladost 24, a deseti Radnik 20.