Poraz Leotara na premijeri na Policama, Zrinjski ubedljiv

BIH 7. avg. 202122:55
FK Leotar
Čedomil Mucović

Tri meča četvrtog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine odigrana su u nedelju. Pobede su upsiali Zrinjski i Tuzla siti, duel Slobode i Širokog brijega završen je bez golova i pobednika.

Nakon tri vezana gostovanja na početku sezone, fudbaleri Leotara dočekali su na stadionu Police Tuzla siti u prvom premijerligaškom meču nakon sedam godina. Poraženi su plavo-beli rezultatom 2:0 pred svojim navijačima na renoviranom i uređenom stadionu.

Šok je za izabranike Branislava Krunića stigao već u prvom minutu kada je mrežu iza leđa Rista Perišića zatresao Balmin Mešinović.

Ispostavilo se da je konačan rezultat postavljen već u 54. minutu golom Sulejmana Krpića.

Gosti iz Siminog Hana meč su završili sa igračem manje jer je u četvrtom minutu nadoknade direktan crveni karton dobio veznjak Mirzad Mehanović.

Tuzla siti je odigrala tri meča u novoj sezoni i upisala tri pobede, Leotaru je ovo bio četvrti meč u sezoni i drugo vezani poraz. Trebinjci imaju četiri boda.

Zrinjski je ubedljivo savladao Željezničar u Mostaru rezultatom 3:0.

Savić je načeo mrežu gostiju golom u 36. minutu, a dva puta je pogađao Bilbija – u 41. i 57. minutu meča.

Zrinjski je iz tri odigrana meča osvojio sedam bodova, koliko i Željezničar ima ali sa utakmicom više.

Sloboda i Široki brijeg odigrali su u Tuzli meč bez golova, kod gostiju je Begić dobio dva žuta kartona pa je za njega meč bio završen nekoliko minuta ranije.

Široki je u sva četiri odigrana meča odigrao nerešeno pa ima četiri boda, Sloboda je prva sa deset bodova nakon tri pobede i subotnjeg remija.