Ex-Yu lige 25. jul 202122:56 0 komentara
Borac Banjaluka
Čedomil Mucović

Fudbaleri Sarajeva su u drugom kolu Premijer Lige Bosne i Hercegovine stigli do prvog trijumfa i prvih bodova u novoj sezoni.

U gostima su savladali Posušje sa 2:0, prvi pogodak postigao je Cmiljanić u 39. minutu, a trijumf je praktično overio igrač domaćih Ljubić autogolom u 72. minutu.

Rudar iz Prijedora je na svom terenu uspeo da odigra nerešeno sa Širokim Brijegom 1:1.

Pogokom Ikića u 60. minutu Široki je stigao do prenosti, ali je Amoah u poslednjem minutu meča postigao pogodak za veliki bod domaćih.

U poslednjem meču dana, šampion Borac iz Banjaluke igrao je bez golova sa povratnikom u elitu, Leotarom.

Banjalučani u dva kola imaju dva osvojena boda, dok je Leotar na trećem mestu sa četiri osvojena boda.