Prvi trijumf Željezničara, novi poraz Sarajeva

Ex-Yu lige 31. jul 202123:24 1 komentar
fudbal lopta
Shutterstock, Inc

U subotu su odigrana dva duela trećeg kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Željezničar je upisao tri boda, Sarajevo novi poraz.

Željezničar je do pobede došao na svom terenu protiv Posušja minimalnim rezultatom, a jedini gol na meču postigao je Mustafa Mujezinović u 18. minutu susreta.

Željezničaru je ovo prva pobeda u sezoni nakon remija sa Borcem i poraza od Tuzla sitija. Posušje je doživelo treći poraz.

Sarajevo je u derbiju na svom terenu poraženo od Zrinjskog koji je slavio rezultatom 2:0.

Gosti su do vođstva mogli već u 15. minutu, ali je šut Bilbije sa 11 metara sjajno odbranio golman Dizdarević.

Ipak, nemoćan je bio deset minuta kasnije na šut Ticinovića kao i u 35. minutu kada je konačan rezultat postavio Bašić.

Sarajevo je meč završilo sa igračem manje jer je direktan crveni karton u 80. minutu zaradio Dupovac.

Sarajlije su loše počele sezonu, ovo im je već drugi poraz i imaju samo tri boda. Zrinjski je odigrao tek drugi meč i ima bod više.