Šampion pao u Posušju

Ex-Yu lige 8. avg 202121:01 0 komentara
Guliver image

Fudbaleri banjalučkog Borca položili su oružje na gostovanju Posušju (0:1), u četvrtom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Gol odluke postigao je Dominik Begić, u 44. minutu.

U zanimljivom susretu na stadionu Mokri dolac, u Posušju, viđena su i dva crvena kartona, po jedan na obe strane. Domaći tim, pred odlazak na odmor, ostao je bez Lausa, Banjalučani su od sredine drugog poluvremena igrali bez Milojevića.

Šampion Borac, sa dva remija, posle trećeg kola zauzima pretposlednje, 11. mesto. Posušje se prvim bodovima u sezoni vinulo na desetu poziciju. Povratnik na klupu Banjalučana, Zoran Milinković, nije imao snage za radikalan preokret, očigledni su problemi u igri i pogotovo na psihološkom planu.

Sarajevo je rutinski upisalo trijumf na gostovanju Rudaru, u Prijedoru (2:0). Prvi gol postigao je Bagarić, u 23. minutu, pred odlazak na odmor, Mandić je autogolom stavio tačku.

Sarajlije su četvrte, sa šest poena, dva više od sedmog Rudara.

U poslednjem susretu dana, Radnik i Velež osvojili su po bod (1:1). Domaći tim poveo je preko Bojana Markovića (40), izjednačio je Dženan Zajmović (82).

Velež je u grupi ekipa sa četiri boda, Radnik sa dva zauzima poslednje mesto.