Sarajevo nadigralo i pobedilo Lalatov Borac

Ex-Yu lige 24. jul 202219:05 > 19:21 0 komentara
Borac Banjaluka
Čedomil Mucović

Nakon remija sa Slogom, fudbaleri Borca nastavili su šampionat novim kiksom i kao domaćini su doživeli poraz od Sarajeva. Gosti su slavili rezultatom 3:1.

Pripretio je Borac nekoliko puta u prvih 15 minuta, a nakon toga je i Sarajevo krenulo ozbiljnije ka golu ekipe koju kao gost nije pobedilo dve i po godine.

Najozboljniju šansu u prvom delu utakmice imalo je Sarajevo preko Džafića u trećem minutu nadoknade.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Sarajevo golom Varešanovića dolazi do prednosti. Varešanović je oduzeo loptu na sredini terena i uspeo sam da dođe do kaznenog prostora i pošalje loptu u mrežu.

Ni minut nije prošao kada je Zakarić uzvratio, ali je ovaj gol poništen zbog igranja rukom. Ono što nije pošlo za rukom Zakariću u 48, jeste Mrkaiću u 70. – 1:1.

Već u 77. minutu Kobiljar je pobegao odbrani Borca i vratio prednost Sarajevu. Meč je zaključen u 87. minutu. Poigravala se odbrana Borca ispred svog gola i platila to golom. Strelac je bio Ikić.

Iako su većim delom meča bodrili svoje igrače, najvatreniji navijači Borca Lešinari pre kraja utakmice su napustili tribine.

A verovatno će imati šta da kažu i u narednim satima.

Posle prvog meča i remija sa Slogom i neočekivanog ispadanja iz Evrope, Nenad Lalatović podneo je ostavku na mesto trenara Borca, ali ga je dan kasnije uprava vratila na to mesto.