Sarajevo palo u derbiju na Pecari: Široki jači od šampiona

Ex-Yu lige 14. mar 202121:00 0 komentara
Fejsbuk/NK Široki Brijeg

Fudbaleri Širokog Brijega pobedili su Sarajevo u derbiju 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na svom terenu rezultatom 1:0.

Duel na Pecari rešio je Ivan Ikić u 52. minutu i time vratio Široki u borbu za titulu. Tim iz Hercegovine popeo se na drugo mesto tabele sa 41 bodom, dok Sarajevo ostaje lider sa 46.

Dvostruki uzastopni šampion upisao je drugi poraz u nizu, iako je od 68. minuta duela sa Širokim imao igrača više. Isključen je tada Begić, ali to nije pomoglo gostima u nastavku.

Okršaj Zrinjskog i Tuzle Siti pripao je gostima – 2:1. Lučić u 16. i Karjašević u 68. pogađali su mrežu Mostaraca za koje je gol postigao Govedarica.

Tuzla je šesta na tabeli sa 36 bodova. Zrinjski ima dva više na četvrtoj poziciji.