Sarajevu bod u Banjaluci

BIH 6. dec. 202020:16
Alexander Hassenstein/Bongarts/Getty Images

Lider Sarajevo stigao je do boda u 85. minutu derbija 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, protiv Borca, u Banjaluci (2:2).

Gol za izjednačenje postigao je Englez Matijas Fenimo. Banjalučani su dva puta imali prednost od gola, najpre zahvaljujući Almedinu Zilkiću (19), potom i Stojanu Vranješu (64). I prvi gol za Sarajevo bio je delo Fenima.

Široki Brijeg je slavio na Grbavici (3:2). Iako rezultat ne pokazuje, gostujuća ekipa nije imala mnogo problema na stadionu Željezničara. Marić (15), Jurić (84) i Pervan (87) doneli su Širokom Brijegu 3:0, Lendrić u 90+2. i Bojo, minut kasnije, sačuvali su obraz tima sa Grbavice.

Sloboda je na Tušnju stigla do 2:0 protiv Krupe. Tuzlacima su bodove doneli Beganović (67) i Husejnović (87).

Zrinjski „gazi“ na pogon Nemanje Bilbije. Vođa mostarskog tima pogodio je u 29. minutu za pobedu na terenu Mladosti Doboj Kaknja.

Sarajevo, sa 42 boda, čvrsto drži vrh tabele. Slede Željezničar (36), Borac, Zrinjski (32), Široki Brijeg (31) i Velež (30). U opasnoj zoni su Krupa i Olimpik, sa po deset poena.